Polskie (nieznane) atrakcje turystyczne i ciekawe miejsca

Morskie Oko, Giewont, Giżycko, Kraków – wszystko to jest piękne, warte zwiedzenia, ale i… zatłoczone. Właściwie to nie ma takiego momentu w sezonie, aby powyższe i inne tego typu miejsca były puste i aby pozwalały na rozkoszowanie się ich urokiem w ciszy i samotności. Szczęśliwie jednak, Polska to także wiele innych atrakcji, mniej znanych, a równie wspaniałych.

Gdzie więc jechać, aby odpocząć bez towarzystwa kilku tysięcy innych ludzi? Możliwości jest sporo, jak np.:
– Polski Spisz, będący jednym z najmniej znanych terenów pod Tatrami. Znajdziemy tam wspaniałe szlaki, zawsze z widokiem na Tatry, a także wiele ciekawych zabytków;
– Choroszcz wraz z tamtejszym parkiem krajobrazowym, znajdujący się na wschodzie Polski (niedaleko Białegostoku). Trudno o cichsze, spokojniejsze i bardziej malownicze miejsce w tych regionach;
– Klimontów, czyli doskonała alternatywa dla zatłoczonego Sandomierza – miasto będące na mapie Polski od 400 lat, z pięknymi zabytkami sakralnymi.

To tylko kilka przykładów, ponieważ takie nieznane atrakcje turystyczne i ciekawe miejsca występują o wiele liczniej, i to w każdej części naszego kraju.

Witaj na moim serwisie podróżniczym 🙂 Jestem Tomek i uwielbiam podróżować, bloga prowadzę żeby podzielić się z wami moimi doświadczeniami związanymi z wyjazdami. Zapraszam do śledzenia wpisów na bieżąco, a na pewno dowiesz się ciekawych rzeczy o innych kulturach.