Noclegi w Chęcinach

Chęciny to miasto położone piętnaście kilometrów od Kielc. To stara miejscowość, bo pierwsze wzmianki o niej pochodzą z XIII wieku. Jest to bardzo ciekawe turystycznie miejsce pomiędzy Pasmem Chęcińskim a Pasmem Zelejowskim Gór Świętokrzyskich. To zachęca do turystyki.
Zabytki zachęcające do przyjazdu w te rejony i skorzystanie z bacy noclegowej w Chęcinach to na pewno ruiny zamku królewskiego  z drugiej połowy XIII w. Budowę tej fortecy rozpoczęto prawdopodobnie około 1300 roku. Niestety, w wyniku licznych zawirowań wojenno – historycznych, zamek popadł w ruinę i stracił na dawnej świetności. Na szczęście po II wojnie światowej prowadzono działania zabezpieczające na Zamku. Odbudowano środkową basztę, a we wschodniej baszcie urządzono punkt widokowy. Dzięki tym zabiegom w ruinach zamku można odnaleźć ducha średniowiecznych rycerskich czasów.
Wychodząc naprzeciw zapotrzebowaniu turystów, w ostatnich latach powstała bardzo atrakcyjna  oferta noclegowa.  Oferowane są noclegi w Chęcinach w postaci licznych schronisk młodzieżowych, domki i prywatne kwatery. Uzupełnieniem oferty noclegowej Chęcin są  coraz liczniejsze gospodarstwa agroturystyczne. Mają do zaoferowania noclegi  w przepięknej, spokojnej okolicy, z dala od zgiełku wielkomiejskiego, zwykle  w otoczeniu lasu. Każdy znajdzie tam chwile wytchnienia.

Witaj na moim serwisie podróżniczym 🙂 Jestem Tomek i uwielbiam podróżować, bloga prowadzę żeby podzielić się z wami moimi doświadczeniami związanymi z wyjazdami. Zapraszam do śledzenia wpisów na bieżąco, a na pewno dowiesz się ciekawych rzeczy o innych kulturach.